Ahşap Villa

Ahşap villaların doğa ile bütünleşmiş modern tasarımları ile konforlu bir yaşama ne dersiniz? Betonarme yapıların hızla gelişmesi ve yaygınlaşması ile insanların doğaya duyduğu özlem günden güne artıyor. Bu noktada ahşap yapılarında aynı hızda artması gerektiğini vurgulamak istiyoruz.

Çünkü insanlar yoğun geçen bir günün ardından evine geldiği zaman nefes alabilecek bir ortama ihtiyaç duyuyor.Şehir hayatından kaçarak sığınacağımız ahşap villaların psikolojik olarak da bizi rahatlatacağını söylememiz yanlış olmayacaktır.

Doğa ile iç içe yaşamamızı sağlayacak ahşap villaların imalatı sırasında kullanılan ağaçlar kalitesi bakımından çeşitlilik göstermektedir. Ahşap villa alırken hangi tür ağaç kullanıldığına dikkat etmelisiniz.

Ahşap Villa İmalatı

Ahşap villa imalatında kullanılan ağaçların rengi, lif yapısı, dokusu ve damar şekilleri gibi dikkat edilmesi gereken birçok özellik mevcuttur. Çünkü bu özellikler ahşap villanın kullanım ömrünü belirlemektedir. Uygun standartlara sahip olmayan ağaçlardan yapılan ahşap villalar kısa süre içinde çürüme yapar ve kullanılmaz bir hale gelebilir.

İşlenmeye uygun olan ağacın aynı zamanda boyanabilmesi ve bakımının da kolay olması gereklidir.Ahşap villalar bilinenlerin aksine çok dayanıklı bir yapıya sahiptir. Ahşap villa imalatı sırasında emprenye işlemi ağacın ömrüne ömür katar. Ağacın lif yapısını koruyan bu işlem ahşap yapının ileride koku, küf vb. olumsuz koşulların oluşmasını engellemektedir.

Ahşap villalar ölçüsü bakımından büyük olduğundan dolayı ısı yalıtımı da önemli bir faktördür. Ahşap yapılar ısıyı ve sesi çok iyi muhafaza edebilme özelliğine sahiptir.

Ahşap Villa Modelleri

Baneva ağaç villalarını imal ederken uzun ömürlü ve kullanışlı olmasına özen göstermektedir. Ahşap villa yapımında kullanılacak olan ağaçların sağlam ve dayanıklı olabilmesi için yaşam ömrünü tamamlamış yaşlı ağaçlar seçilmelidir. Çünkü genç yapılı ağaçların iç yapısı tam oturmadığından dolayı ahşap villanın zamanla çökmesine ve kullanım ömrünü kısalmasına neden olmaktadır. Ağaçların o mükemmel kokusunun ahşap villalar ile evinize taşınması ile evinizdeki o hoş ve güzel kokuyu sizde hissedeceksiniz.

Şık ve estetiklik bakımından ahşap gibi muazzam imkanlar sunan başka bir yapı malzemesi yoktur. Dayanıklılık ve kullanım açısından kullanıcılarına da büyük kolaylık sağlayan ahşap villa modelleri sizde sağlıklı bir yaşam sürmenin keyfini yaşayın. Ahşap villalar özelliklerine ve tasarımlarına göre çeşitlilik göstermektedir. İsteğinize uygun tek katlı veya dublex ahşap villa çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

Ahşap villa modelleri çok katlı olsa dahi kaliteli ağaç ile imalat edildiği sürece sağlam ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda depremde yıkılma riski de düşüktür. Ahşap villaların kullanışlı ve ergonomik yapısı ile sağlığınızı korurken rahatlığınızı da sağlayabilirsiniz. Baneva, ahşap villa modellerinde standart tasarım ve ölçülerin yanı sıra sizin istekleriniz doğrultusunda ölçü ve tasarım geliştirmektedir.

Ahşap villa imalatında uzun yıllardır var firmamız tecrübesi ile garantili işçilik hizmeti vermektedir. Doğanın sizlere sunmuş olduğu güzellikleri eviniz haline getiren Baneva’nın ahşap villa modellerini inceleyebilirsiniz.

.