Ahşap Ev Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

ANASAYFA > Ahşap Ev Fiyatları Nasıl Hesaplanır?
Ahşap Ev Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Ahşap Ev Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Ahşap ev fiyatlarını belirleyen faktörler, ahşap ev metrekare fiyatlarını nasıl hesaplanmalı, Anahtar Teslim Ahşap Ev Metrekare Fiyatları, Ahşap Ev Maliyet Hesaplaması

Ahşap ev fiyatları birçok veri bir araya getirilerek hesaplanır.

Dört mevsim keyifle oturacağınız ahşap evler; sağlığı, estetiği bir arada sunan dayanıklı ve uzun ömürlü bir yapı türüdür.

Ahşap Ev maliyet hesaplaması

Anahtar teslim ahşap ev metrekare fiyatları; projenin metrekaresi, kullanılacak ağaç cinsi, arazi şartları, işçilik detayları, yapılacak ahşap ev projesinin adeti gibi veriler bir araya getirilir ve bölgede çeşitli analizler yapılarak belirlenir. Ayrıca ahşap ev yapım aşaması için arazi ve iklim şartları oldukça önemlidir. Kullanılacak kütükler ve atılacak temel buna göre belirlenir ve bazen bu durum ahşap ev fiyatlarını etkileyebilir. Bu sebeple yapı ve arazi hakkında hiçbir bilgiye sahip olmadan net bir metrekare fiyatı vermek profesyonel bir yaklaşım değildir.

Ahşap ev projelerimiz için Ahşap Ev / Villa sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Ahşap Ev Metrekare Fiyatlarını etkileyen faktörler

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Ahşap ev maliyeti hesaplaması yapılırken projenin bütün detayları ve yapılan istatistikler bir araya getirilir ve fiyatlandırma yapılır. Ahşap ev metrekare fiyatları ortalama olarak verilen rakamlardır. Net bir fiyat vermek için tüm bu detaylar göz önünde bulundurulmalıdır.

Ahşap ev fiyatları için teknik ekibimizle iletişime geçebilir veya e-mail üzerinden proje detaylarını göndererek fiyat teklifi talep edebilirsiniz.

Ahşap ev projeleri her ne kadar müşteri isteği doğrultusunda planlansa da daha sağlıklı ve dayanıklı bir yapının elde edilmesi için teknik şartlara uyulması gerekir. Üretici firmanın yeterli bilgi, donanım ve tecrübeye sahip olması oldukça önemlidir. Yanlış bir proje ve uygulama kısa süre içerisinde büyük maliyetlere sebep olur.

Baneva Ahşap Yapılar olarak; müşteri memnuniyeti odaklı çalışarak her projemizi kişiye özel olarak tasarlıyor ve bölge, arazi ve iklim şartlarına en uygun kütük türünü seçerek araziye en uygun teknikle üretimi gerçekleştiriyoruz.

Doğal yaşam alanı imkanı sunan ahşap evlerde kullanılan ağaç cinsleri ve ahşap ev yapım aşamasında kullanılan sistemler fiyatı etkileyen en önemli etkenlerdendir. Ahşap evlerde kullanılacak ağaç cinsi belirlenirken yapının konumlandırılacağı bölgenin koşulları değerlendirilerek uygun ahşap yapı malzemesi seçilmelidir.

Bölgenin iklim koşulları belirlenmeli ve arazinin analizi yapılmalıdır. Yayla gibi yüksek rakımlı bölgelerde; rüzgara ve kar yüküne dayanıklı ahşap yapı malzemesi kullanmalı ve statik hesaplamalar yapılarak proje çizilmelidir.

Kullanılacak ağaç türlerinin ahşap ev maliyeti üzerinde ki etkisi oldukça önemlidir. Fakat asıl dikkat edilmesi gereken ağaç maliyeti değil kötü hava koşullarına karşı dayanıklı olmasıdır.

Ahşap ev yapımında kullanılan ağaç türleri arasında en çok tercih edilen ağaçlar


Beyaz Çam; büzülmeye ve eğilmeye oldukça dayanıklı, yalıtım değeri yüksek ve maliyeti ucuz bir kütük türüdür ve bu özelliklerinden dolayı ağaç ev yapımında en çok tercih edilen yapı malzemesidir.

Kırmızı Sedir; Kötü hava şartlarına ve nemli iklimlere karşı oldukça dayanıklı olan kırmızı sedir yumuşak dokusundan dolayı dayanıklılığı düşüktür. Diğer kütüklere göre daha pahalıdır.

Sarı Çam; oldukça düşük maliyetlidir. Fakat yapısı oldukça serttir ve beyaz çama göre daha fazla reçine bulundurur. Genel olarak kütük evlerde kapı ve mobilyalarda kullanılır.

Meşe Ağacı; oldukça dayanıklı ve çok geç yaşlanan bu ağaç üzerinde çalışmak oldukça zordur ve çok iyi ustalık gerektirir. Meşe kütük evler çok maliyetlidir.

Ladin Ağacı; hafif, yumuşak dokuya sahip ladinin reçine miktarı fazladır. Bu sebeple daha çok kuru iklim bölgelerinde kullanılmaktadır.

Ahşap evlerde GARANTİ …

Ahşap yapılarımızın tamamında garanti veriyor ve 2 yıl ücretsiz bakım onarım desteği sağlıyoruz.

AHŞAP EV FİYATLARI, BUNGALOV EV FİYATLARI, Ahşap ev yapım aşaması, ahşap ev garanti şartları ve ahşap yapılarda bakım ve onarım hakkında bilgi için Ahşap Akademi yazılarımızı inceleyebilir veya teknik destek hattımızdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Telefon Destek:
+90 532 179 02 03